Průvod proti těžbě uhlí

13. září 2010 v 17:38 | Draimi_q-.-p_ |  Zajímavosti
Hai lidi...
Hej jako mi jdeme jen tak v sobotu do Baumaxu... samozřejmě jsme koupili jenom dvě fialoví kytky a bambusový rolety... no a pak díky bráchovy jsme šli do Lidlu, který je kousek od Baumaxu.... Já jsem díky těm kytkám čekala venku... abych se nenudila tak jsem pozorovala jsednoho docela hezkýho kluka na skateboardu...

a najednou na parkoviště přijeli dvě státní policejní auta... no tak jsem si řekla že si zase někdo něco ukradl...(blbost ale v tu chvíli mě nic jiného nenapadlo...) ... nevěnovala jsem tomu velkou pozornost a dál pozorovala toho kluka... ale po chvíli vidím na kruháku další policejní auto a za nim asi 4 lidi ve žlutých reflexkách... hej za nima byl průvod lidí oblečených většinou do černý... já na ně koukala jak blbec a nechápala co to zase je... nedokázala jsem přečíst co je napsaný na plakátu co nesli prvních asi šest lidí... čtyři z nich něco řvali ale nebylo jim rozumět pač byla slyšet nejvíc jedna holka která už chraptila... někde p vrůvodu nesli
...
černo červenou vlajku...

Za průvodem šly další dva v reflexkách a za nimi jeli dvě policejní auta... byli tak taky těžkooděnci v dodávce... ty lidi z průvodu měli i svojí dodávku která sjela na parkoviště a někteří lidé se kolem ní sešli... hlídalo to asi 10 policajtů( jenom tu dodávku)... dost mě zajímalo co znamená ta vlajka a kvůli čemu demonstrovali...
-
-tak jsem si to zjistila na stránce mosteckých novin... Deník Mostecka

Anarchisté pochodovali Mostem, extremisté jezdili po vsích

Most, Obrnice - Happening aktivistů ze seskupení Alerta, převážně přívrženců anarchistického hnutí, se konal v sobotu v Mostě. Akci musela hlídat policie včetně těžkooděnců. Policisté dohlíželi i na předvolební mítinky extremistů, které se konaly ve stejné době v několika obcích v okolí Mostu. Akce v Mostě skončila střetem mezi pravicovými a levicovými radikály.

Vesměs mladí příznivci anarchistického a ekologického hnutí a undergroundu začali dopoledne koncerty, divadlem a besedami v parku u sportovní haly. Upozorňovali na negativní dopady těžby hnědého uhlí na místě současného Horního Jiřetína, a také negativní dopady globalizace a kapitalistického tržního hospodářství. "Je potřeba směřovat k přechodu na obnovitelné zdroje energie," uvedl Lukáš Borl v letáku Hlas ulice, který Alerta vydává a jehož text byl součástí projevu na Scream Festu. Odpoledne vyrazili do centra a dál na pochod městem s maskami a transparenty proti kapitalismu a rozšiřování těžby uhlí.
V tu chvíli je už hlídali policejní těžkooděnci a antikonfliktní tým. Mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková ČTK řekla, že policisté zadrželi pět pravicových extremistů, kteří protestující napadli. Zadrženi byli i tři účastníci levicového pochodu, protože poškodili oplocení kolem opravované sportovní haly.
Skupina asi 15 pravicových extremistů se protestující pokusila napadnout ve městě, policisté je podle Světlákové ke skupině levicových protestantů nepustili. Protestující se pak uchýlili do restaurace Kotva, kde je pravicoví extremisté opět napadli. Rvačku ukončila policie, která pět pravicových útočníků zadržela.

Anarchosyndikalismus

Podrobnější informace naleznete v článku Anarchosyndikalismus.
Někteří kolektivističtí anarchisté obhajovali roli odborových svazů, ve kterých by mohla organizovaná pracující třída přistoupit k revoluci, které by předcházela generální stávka, paralyzující chod kapitalistické společnosti. Tito anarchisté se nazývají anarchosyndikalisté. V roce 1922 se na berlínském kongresu spojili do Mezinárodní asociace pracujících (MAP), navazující na Bakuninskou sekci I. Internacionály. MAP existuje dodnes a má členské sekce ve více než 15 zemích.

Tak doufám že se  vám ten článek líbi... no spíš doufám že si ho přečtete...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Daiduš SB Daiduš SB | Web | 13. září 2010 v 19:34 | Reagovat

Tyvago a já u toho nebyla a to bydlím jen kousek od lidlu xD... se máš hej jako...xD

2 Draimi_q-.-p_ Draimi_q-.-p_ | Web | 13. září 2010 v 20:18 | Reagovat

[1]: no jo mno... hej ale taky někdy pudem... spolu...

3 Rumek Rumek | E-mail | Web | 27. září 2011 v 6:37 | Reagovat

Usmívej se,zítra bude hůř…:-) Dobrej článek...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama